Люди, які носять окуляри (та й які не носять) хоч раз у житті стикалися із назвою Цейс або Zeiss, однієї з найвідоміших компаній у сфері оптики. А що ми знаємо про цю компанію, і чом ж вона стала такою відомою?

Сьогодення вимагає від людини швидко обробляти великі обсяги інформації, використовуючи смартфони, планшети, комп’ютери. Скорочення відстані від екрану до очей призводить до того, що порушується оптична система ока. Корекція зору при цьому багато в чому ускладнюється, а отжевимагає підбирати складні окуляри.

На допомогу в цьому приходить німецька фірма CarlZeissAG. Вже майже 175 років компанія випускає продукцію, яка змінює життя людей на краще.

А почалося все у далекому 1846 році, коли Карл Цейс відкрив невелику оптичну майстерні в німецькому місті Єна після того, як отримав ліцензію на виробництво та продаж механічних та оптичних інструментів. Першим майствором там став Август Льобер у 1847 році, до кінця цього року майстерня виготовила свій перший мікроскоп. А в 1852 році там вже працювало 10 майстрів. Усі мікроскопи майстерні були унікальними та неповторними, для кожного там використовували унікальні для того часу технології.

На початку існування тоді ще майстерні існувала проблема якості скла. Але її вирішили завдяки співпраці з 30-річним хіміком Отто Шоттом, який спеціалізувався на склі. Вдалося винайти такий тип матеріалу, який започаткував створення нового типу апохроматичних лінз. Після цього Цейс побудував в Єні завод з виробництва скла.

У 1875 році Карл Цейс і професор фізики Ернст Аббе спільно створили компанію. Родерік Цейс, старший син Карла, приєднався до компанії в 1876 році.

До Першої світової війни компанія інтенсивно розвивалася: запатентувала конструкцію об'єктива Планар, отримала патент на схему об'єктива Тессар.

Між світовими війнами компанія належала різним німецьким виробникам озброєнь і товарів військового призначення.

У 1924 році завод Цейс побудував оптичний проектор планетарій, який представляє собою зібрання численних оптичних ліхтарів, які проектують зображення зірок і планет на півсферичний купол.

Складним для компанії був післявоєнний час, але її існування не припинилося. У різні роки компанія створювала комп’ютери, оптичне обладнання для космічних польотів, стереоприбори нічного бачення, приціли, компоненти для телескопів та ще багато чого. Але найбільше відома вона саме за розробку якісних окулярів.

Зараз окуляри виробництва компанії Цейс можна індивідуально підібрати та замовити у Слов’янську. Допомагає у цьому головний лікар мережі офтальмологічних кабінетів «Окуліст» Наталія Петрівна Чеботарьова.

Співпраця мережі кабінетів та німецької фірми відбувається на офіційному рівні вже багато років.

Компанія Zeiss пропонує найширший асортимент лінз, які вирішують будь-які проблеми із зором і забезпечують можливість добре бачити. Однофокальні, біфокальні, офісні, прогресивні лінзи Zeiss виготовляються в різних варіаціях: полімерні, мінеральні, безбарвні, фотохромні, поляризаційні або пофарбовані. Також є м'які контактні лінзи на один день та один місяць. Всі продукти компанії Zeiss винятково якісні, надійні із застосуванням інноваційних розробок.

Сьогодення таке, що для нормального функціонування ока обходитися простими окулярами для зору - це просто згубно, тому коригувати зір необхідно складними оптичними лінзами. У мережі кабінетів «Окуліст» завжди враховують умови, в яких живуть, працюють та навчаються пацієнти. Лікар з’ясовує причину, яка привела людину до офтальмолога. В залежності від діагнозу, гостроти зору, роду діяльності Наталія Чеботарьова приходить до исновку, який дизайн окулярів підійде людині.

Замовити окуляри Цейс – це непросто обрати оправу за рецептом. Це, у першу чергу, правильні вимірювання обличчя та очей. Зазвичай такі вимірювання робляться кілька разів. Ці вимірювання відправляють компанії Цейс, а вона, в свою чергу, надсилає розрахункову схему лінзи.Тоді з пацієнтом лікар обговорює товщину лінзи, вагу та інші деталі. Коли усі нюанси з’ясовані, робиться замовлення окулярів. Чекати на самі окуляри, частіше за все, треба три-чотири тижні. На випадок, якщо з окулярами щось буде не так, компанія дає гарантію та, навіть, є можливість компенсації.

Отже, якщо ви хочете жити яскравим, повним та якісним життям, бажаєте подбати як слід про свої очі, то вам завжди будуть раді у мережі медичних кабінетів «Окуліст» у місті Слов’янськ:

Вул. Центральна, 43, тел. 050 608 75 29;

Вул. Ком’яхова, 67, тел. 099 961 29 56;

Вул.Генерала Батюка,24-а, тел. 099 319 31 03.

Графік роботи: 9.00 – 18.00;

Перерва: 13.00 – 14.00;

Графік у суботу: 9.00 – 13.00.